Новини

Діяти в інтересах потерпілого на виробництві – пріоритетний напрям роботи Держпраці і Фонду соцстрахування

На базі Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України в Закарпатській області відбулася семінар-нарада, на якій йшлося про стан виробничого травматизму в краї за минулий рік. Крім страхових експертів, у заході взяв участь начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош.

Розпочинаючи нараду, очільник управління виконавчої дирекції Фонду Ігор Сегляник коротко розповів про виконану за попередній рік роботу щодо соціального захисту потерпілих на виробництві, назвав  основні вимоги з організації розслідування нещасних випадків та ознайомив присутніх із змінами в  законодавстві з охорони праці.

Начальник Управління Держпраці Богдан Дорош у своєму виступі зауважив, що діяльність і фахівців Держпраці, і працівників Фонду соціального страхування спрямована в першу чергу на запобігання виробничому травматизму.  На жаль, за попередній  рік в області рівень виробничого травматизму дещо зріс. Цьому сприяли як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. За словами Богдана Дороша, протягом 2017 року в краї сталося 46 нещасних випадків на виробництві (проти 35 за 2016 р.), з них 9 зі смертельними наслідками (6 у 2016 р.)

Доповідач докладно поінформував учасників зібрання про заходи, які проводить Держпраці щодо зменшення травматизму, вказавши на переваги превентивної роботи, навів низку прикладів з практики розслідування нещасних випадків.

«На сьогодні Держпраці – це більше консультативно-дорадчий орган, а не каральний",– підсумував начальник Управління Держпраці.

У зв’язку з цим порадив переглянути пункти угоди, укладеної між Управліннями Держпраці та виконавчою дирекцією Фонду в липні 2016 року, доопрацювати її і укласти по-новому з урахуванням усіх новацій у діяльності обох структур та в чинному законодавстві.

На завершення Богдан Дорош подякував страховим експертам за співпрацю, а також наголосив, що під час розслідування нещасного випадку експерт не повинен бути лише простим статистом чи підписантом, а має брати активну участь у роботі комісії із спеціального розслідування.

Далі учасники семінару поділилися  своїми думками з приводу проблемних моментів, які виникають під час розслідування нещасних випадків в обох сторін, та обговорили способи їх уникнення.