Новини

Фахівець Управління Держпраці розповіла про працевлаштування неповнолітніх та інші питання трудового законодавства

Семінар на тему: «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах» відбувся нещодавно  у Перечинській філії Закарпатського обласного центру зайнятості з  керівниками місцевих установ та організацій, інспекторами  з  кадрів і фізичними особами-підприємцями. Управління Держпраці у Закарпатській області представляла на заході головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Наталія Цапулич.

Посадовець пояснила присутнім, які вимоги передбачені трудовим законодавством щодо роботи неповнолітніх. Насамперед звернула увагу роботодавців на  порядок оформлення трудових відносин з неповнолітніми та ведення спеціальної документації, тривалість  робочого часу таких працівників та їх оплату праці. Водночас  вказала на помилки, які допускаються при оформленні цієї категорії працівників на роботу.

Наталія Цапулич розповіла роботодавцям  і про відповідальність, передбачену нормативними документами, за недотримання вимог  законодавства  про працю, у першу чергу в частині праці неповнолітніх.

Ще однією формою методично-консультативної роботи, яку у своїй практиці використовують фахівці Управління Держпраці, є спільні з інспекторами праці органів місцевого самоврядування  виїзні консультації за місцем здійснення діяльності фізичних осіб-підприємців.

Зокрема, під час таких заходів, зауважує Наталія Цапулич, представникам господарюючих суб’єктів надаються роз’яснення з питань трудового законодавства, які їх безпосередньо стосуються і цікавлять. Адже будь-які дії, чи то звільнення працівника, чи переведення його на іншу посаду, вимагають ретельного оформлення значної кількості документів, а  недотримання норм трудового законодавства  може мати досить неприємні наслідки, перш за все для роботодавця.