Новини

Семінар для роботодавців Виноградова провели у районному центрі зайнятості

Семінар на тему: «Легалізація трудових відносин і робочих місць» за участі місцевих роботодавців відбувся днями у Консалтинговому центрі Виноградівського РЦЗ. На початку заходу начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Фалес ознайомила присутніх  з послугами, які надає служба зайнятості, та новими формами роботи, що сприятимуть покращенню співпраці з роботодавцями.

У свою чергу головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області  Іван Сита зупинився на змінах у трудовому законодавстві, звернув увагу на важливих аспектах проведення інспекційних відвідувань, зокрема розповів Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. На семінарі йшлося і про необхідність дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати (забезпечення виплати заробітної плати з урахуванням її обов’язкових та стимулюючих складових, недопущення переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу  при фактичній зайнятості повний робочий день тощо), висвітлені питання, які стосуються нелегальної зайнятості населення.

Водночас фахівець Управління Держпраці зауважив, що  законодавець у багатьох моментах пішов назустріч приватному бізнесу. Тільки у трьох випадках за підсумками інспекційного відвідування штраф накладається одразу: за виявленого неоформленого працівника, встановлення заборгованості із виплати заробітної плати або недотримання виплати мінімального розміру заробітної плати. Інші виявлені порушення роботодавець має можливість виправити. Керівникам видаватимуться приписи на обов’язкове усунення недоліків у роботі. І тільки тоді, коли за вказаний термін підприємець не виправить ситуацію, йому доведеться сплатити  штраф.  

У ході проведення заходу роботодавці мали можливість отримати кваліфіковані відповіді на питання, що їх цікавили, зокрема щодо відмінності між трудовим та цивільно-правовим договорами,  правильності прийняття на роботу працівників та їх звільнення, вчасності  виплати заробітної плати, відпусток тощо.