Новини

За сприяння Управління Держпраці кілька господарюючих суб’єктів Закарпаття погасили заборгованість із зарплати

Останнім часом в області намітилася стійка тенденція до скорочення заборгованості із виплати заробітної плати на господарюючих суб’єктах, насамперед на тих, котрі входили до числа постійних боржників. Зокрема, понад два роки поспіль близько півмільйона гривень боргувала своїм працівникам Закарпатська регіональна філія Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру». Завдяки заходам, вжитим державними інспекторами Управління Держпраці у Закарпатській області, на сьогодні заборгованість тут повністю ліквідовано.

А іншому підприємству з цієї категорії – ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» – вдалося скоротити борг на суму  61,0 тис. гривень.

Протягом  листопада-грудня минулого року Управління Держпраці у Закарпатській області перевірило 18 підприємств-боржників. За результатами цих перевірок були винесені приписи на усунення виявлених порушень,                  а винних осіб притягнуто  до встановленої законом відповідальності. Водночас за порушення строків виплати заробітної плати терміном понад місяць, відповідно до ст. 265 КЗпП України, були  винесені постанови про накладення на ДП «Великолазівський», ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та АТП «Радгосп-завод «Мукачівський» штрафних санкцій на загальну суму  28800 гривень.

Щоправда, у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування упродовж листопада-грудня минулого року заборгованість утворилася в освітніх та медичних закладах  краю, і станом на перше грудня 2017 року  вона становила 10049,4 тисяч гривень. Але вже на перше січня 2018 року, на виконання вимог приписів, внесених інспекторами праці, відділ освіти Воловецької РДА, Воловецька ЦРЛ, відділ освіти, молоді та спорту Хустської РДА, Нижньобистрівська ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів, відділ освіти Тячівської РДА, відділ освіти Міжгірської РДА, Міжгірська районна лікарня та інші суб’єкти господарювання виплатили своїм найманим працівникам заборговану заробітну плату на загальну суму 11656,0 тис. гривень.

Таким чином, фахівці Управління Держпраці на сто відсотків охопили перевірками підприємства-боржників, які на кінець 2017 року мали задекларовану заборгованість із заробітної плати. За словами начальника Управління Держпраці Богдана Дороша,   питання своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати перебуває на особливому контролі керівництва Управління. Тому до господарюючих суб’єктів, котрі допустять такі порушення в майбутньому, негайно вживатимуться заходи впливу в межах компетенції органів Держпраці.