Новини

Щоб шкільні котельні працювали безаварійно

Питання безпечної експлуатації котелень та опалювального обладнання у навчальних закладах зараз особливо актуальне, оскільки на часі – опалювальний сезон, а майже всі такі заклади мають власне тепло. Адже саме в цю пору існує висока імовірність виникнення різних нештатних ситуацій – аварій, пожеж, вибухів, нещасних випадків, основною причиною яких є зазвичай недотримання вимог безпеки.

Аби запобігти їх виникненню, галузеві інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області – заступник начальника відділу нагляду у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Олександр Гойс та його колеги Ігор Кос, Людвіг Андращук, Юрій Попович провели низку заходів профілактичного характеру (семінари, зустрічі, лекції)  з особами, відповідальними за роботу котелень  та опалювального обладнання у навчальних  закладах краю.

Зокрема, такі заходи на сьогодні вже проведені з освітянами  Ужгорода,  Ужгородського району, Перечинщини, Хустщини і Тячівщини. Розповідаючи про правила безпечної експлуатації котелень та опалювального обладнання,  фахівці Управління Держпраці радили усувати й уникати таких порушень вимог охорони праці та промислової безпеки, як  розміщення котелень  у  підвальних та напівпідвальних приміщеннях чи шкільних прибудовах; використання котлів, які вичерпали свій термін експлуатації (понад 20 років), звертати увагу на стан відсікачів на газових котлах.

Йшлося також про необхідність добору професійного та кваліфікованого персоналу, залученого до обслуговування котелень, наявність інструкцій, техоглядів обладнання тощо.  Зверталася увага і на обов’язкове проходження операторами котелень спеціального навчання та медоглядів.

Водночас фахівці Управління Держпраці надали вичерпний перелік документів і матеріалів, необхідних на підприємстві, що експлуатує систему газопостачання та газові котли. Серед них відповідні  накази, договори, журнали реєстрації і видачі інструкцій, проектно-виконавча документація на систему газопостачання, різні акти та інше.  Учасники зустрічей мали змогу отримати відповіді на питання, що їх цікавили, обмінялися  думками щодо правильності  складання та застосування цих документів.