Новини

Краяни зверталися за правовою допомогою до фахівців Управління Держпраці у Закарпатській області

З 4 по 9 грудня вже традиційно у нашій державі проходить Всеукраїнський тиждень права. З цієї нагоди Управління Держпраці у Закарпатській області затвердило низку заходів, в числі яких надання методично-консультативної допомоги громадянам.  Протягом тижня за роз’ясненнями з різних питань до фахівців Управління звернулося чимало краян.

У ТОВ «Інтерпак Україна», яке спеціалізується на виготовленні поліетиленової тари, нещодавно  була проведена чергова атестація робочих місць за умовами праці. Отож працівники цього підприємства прийшли на прийом до завідувача сектору з питань експертизи умов праці Лілії Січки, аби отримати фахову оцінку якості проведеної атестації.

Фахівці сектору юридичного забезпечення, зокрема його керівник Валентина Гончарук та її колега Руслан Фалес, в основному  надавали консультації з питань, які стосувалися трудового законодавства. Так, ужгородка Ноемі Майорош звернулася, аби довідатися, чи має право вагітна жінка працювати неповний робочий день. Валентина Гончарук роз’яснила, що справді, вагітні жінки мають таке право. Водночас  озвучила й інші права, серед яких: заборона направлення вагітних жінок у відрядження, право приєднання щорічної відпустки до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.

А ось посадовець Закарпатського навчального центру підготовки і перепідготовки кадрів Наталія Борисенко прийшла на прийом до юристів управління Держпраці з метою з’ясування проблемних питання дотримання Типового положення  про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Водночас у рамках Всеукраїнського тижня права фахівці сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці взяли участь у постійно діючому семінарі, організованому Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області, на тему: «Актуальні питання застосування чинного законодавства України». На цьому заході в числі іншого  йшлося і про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право», який підтримали також  фахівці Держпраці.