Новини

Про повноваження органів місцевого самоврядування у сфері дотримання трудового законодавства говорили на практикумі

За ініціативою Закарпатського регіонального відділення «Асоціація міст України», в Ужгородській міській раді було організовано проведення  одноденного практикуму на тему: «Повноваження органів місцевого самоврядування в сфері дотримання трудового законодавства». Модератором заходу виступив перший заступник начальника Управління Держпраці  у Закарпатській області Василь Грицик.

У практикумі також взяли участь Ужгородський голова Богдан Андріїв, виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій, начальник відділу ГУ Пенсійного фонду України  у Закарпатській області Мирослава Максимович, представники органів місцевого самоврядування, інспектори праці об’єднаних територіальних громад та представники ЗМІ.

Відкриваючи захід,  Василь Грицик задав присутнім риторичне запитання – для чого більшість громадян працює. Звісно, аби подбати і про своє теперішнє, і про майбутнє. Власне, майбутнє пенсійне забезпечення залежить від легально отриманої вже сьогодні  зарплати, до того ж у повному обсязі. Адже згідно із останніми змінами до пенсійного законодавства,  пенсія за віком буде нараховуватися за наявності необхідного страхового стажу і її розмір залежатиме від стажу роботи та розміру заробітної плати.  Детальніше на комплексних змінах в системі пенсійного забезпечення зупинилася у своєму виступі Мирослава Максимович.

У продовження теми Василь Грицик звернув увагу присутніх на те що прихована заробітна плата та нелегальне працевлаштування можуть не лише негативно позначитися на розмірі майбутньої пенсії. Такі дії згідно з чинним трудовим законодавством кваліфікуються як правопорушення, за яке передбачена відповідальність (від адміністративної, фінансової до кримінальної). У ході зустрічі він охарактеризував кожен із видів відповідальності за порушення законодавства про працю та більш детально зупинився на повноваженнях органів місцевого самоврядування у сфері дотримання трудового законодавства.

Наприкінці учасники заходу задали модератору чимало запитань, більшість з яких мала практичний характер.