Новини

Про співпрацю з органами місцевого самоврядування та дотримання вимог трудового законодавства

Про це йшлося на недавній зустрічі начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області Ярослава Турянського з представниками органів місцевого самоврядування та суб'єктами приватного бізнесу Тячева. Захід проходив у залі засідань Тячівської міської ради. Його першочерговою метою було надання консультативної допомоги представнику Вільхівської об'єднаної територіальної громади Василю Жуланову у здійсненні ним делегованих Держпрацею повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення з боку місцевих підприємств, установ та організацій.

Як зауважувалося на зустрічі, з першого січня цього року органи місцевого самоврядування отримали право проводити інспекційні відвідування та невиїзні інспектування,  накладати штрафи за порушення трудового законодавства.

  Користуючись нагодою, Ярослав Турянський провів бесіду профілактичного характеру з представниками приватних структур міста. У своєму виступі він детально зупинився на всіх випадках порушень трудового законодавства, які найчастіше допускають суб’єкти господарювання у своїй практиці, окремо розповів про передбачені законом за це види відповідальності. Насамперед, наголосив на неприпустимості використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин. За таке правопорушення передбачений штраф у розмірі 96 тисяч за одного неоформленого працівника. А також звернув увагу на те, що найбільша фінансова санкція – 320 тисяч – за перешкоджання фахівцям органів Держпраці у здійсненні їх повноважень, зокрема в частині виявлення нелегальних працівників.

На завершення зустрічі Василю Жуланову було вручено посвідчення інспектора праці. Фахівці Управління Держпраці зі свого боку пообіцяли йому методичну та консультативну підтримку.