Новини

Дотримання трудового законодавства в органах державної влади

На запрошення обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій перший заступник начальника управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик провів нещодавно семінар-навчання для працівників кадрових служб структурних підрозділів ОДА і її територіальних управлінь. Тема заходу стосувалася дотримання трудового законодавства в органах державної влади.

Розпочинаючи свій виступ, Василь Грицик насамперед охарактеризував основні завдання і функції органів Держпраці. Зокрема, звернув увагу на те, що серед підстав для проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань може бути інформація Держстату, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України та їх територіальних органів про: наявність заборгованості з виплати заробітної плати; невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва; факти порушення трудового законодавства; провадження господарської діяльності без державної реєстрації у встановленому порядку: роботодавців, які мають заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок на кожного працівника; нарахування заробітної плати у розмірі, нижчому за мінімальний; роботодавців, у яких відсутнє повідомлення про прийняття працівників на роботу; чиї працівники виконують роботу за цивільно-правовими угодами понад рік тощо.
Окремо фахівець Управління Держпраці зупинився на відповідальності за порушення трудового законодавства. У першу чергу наголосив, що незаконне звільнення працівника та безпідставна невиплата заробітної плати або іншої, установленої законом виплати, тягнуть за собою кримінальну. відповідальність. Водночас детально розповів про розміри штрафів - фінансову відповідальність, яку несуть за порушення норм трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, що використовують найману працю.
Василь Грицик обговорив з учасниками заходу проблемні питання законодавства про працю, які зустрічаються в ході виконання службових обов’язків та дав вичерпні відповіді на них. Підсумовуючи сказане, він наголосив: нині одним з пріоритетних напрямів діяльності органів Держпраці є сприяння легалізації найманої праці. Водночас зауважив, і працівник, і роботодавець повинні самі бути зацікавлені в офіційному оформленні трудових відносин, таким чином кожен може розраховувати на певну гарантію (працівники - виплати належних коштів і соціальної захищеності; роботодавець – якісного виконання працівником його обов’язків).