Новини

Про важливість офіційного працевлаштування – під час профілактичного відвідування

На підставі інформації ГУ ПФУ краю керівництво Управління Держпраці у Закарпатській області, зокрема очільник Управління Богдан Дорош і начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ярослав Турянський, провели профілактичне відвідування одного з чопських підприємств - ТОВ «Експорттрансбуд» щодо оформлення трудових відносин.

Під час зустрічі з керівником цього підприємства Василем Палком начальник  Управління Держпраці Богдан Дорош звернув увагу на неприпустимість оформлення працівників за цивільно-правовою угодою, яка містить ознаки трудової діяльності. Оскільки такі трудові відносини можуть кваліфікуються як приховані і тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

«Зрештою, кожен  працівник сам повинен бути зацікавлений у легальному працевлаштуванні та отриманні реальної зарплати, адже від цього в майбутньому залежатиме розмір його пенсії», - підсумував Богдан Дорош.

У свою чергу Василь Палко зауважив, що у своїй практиці він не раз зіштовхувався із ситуацією, коли саме працівники були противниками офіційного оформлення з ними трудових відносин, пояснюючи неможливістю потім оформити субсидії на компослуги або бажанням уникнути служби у ЗС України.