Новини

У Чопі також буде свій інспектор праці

Як відомо, державний контроль за дотриманням законодавства про працю, відповідно до низки нормативно-правових актів,  покладено на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних об’єднаних територіальних громад. На сьогодні вже отримали посвідчення інспекторів праці представники кількох територіальних громад і міських рад Закарпаття.  

Разом з державними інспекторами Управління Держпраці вони захищатимуть трудові права краян, виявлятимуть факти неоформлення трудових відносин з працівниками, несвоєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці.

Чопська міська рада вирішила покласти обов’язки інспектора праці на фахівця управління праці та соціального захисту населення. У зв’язку з цим начальник Управління Держпраці у Закарпатській області  Богдан Дорош зустрівся з міським головою Чопа Валерієм  Самардаком. У рамках зустрічі були обговорені робочі моменти, пов’язані із затвердженням кандидатури майбутнього інспектора праці, його навчанням, ознайомлення з функціональними обов’ язками та отримання посвідчення інспектора праці.

За словами Богдана Дороша,  реалізація на місцях наданих повноважень у сфері праці представниками виконавчих органів місцевого самоврядування сприятиме збільшенню надходжень як до державного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад за рахунок зростання сум сплачених податків та загальнообов’язкових відрахувань із заробітної плати.

Водночас начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Ярослав Турянський  роз’яснив процедуру проведення інспекційних відвідувань та організацію невиїзних інспектувань.