Новини

На нараді обговорили проблемні питання охорони праці в лісовій галузі

На виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці в Управлінні Держпраці у Закарпатській області відбулася нарада, на яку були запрошені  представники Управління лісового і мисливського господарства краю. Центральною темою розмови цього заходу стало обговорення проблемних питань, які на сьогодні існують у лісовій галузі.

За словами очільника Управління Держпраці Богдана Дороша, протягом останніх трьох років спостерігається ріст рівня загального травматизму у лісовій промисловості краю, хоча кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, на щастя, не збільшувалася. Богдан Володимирович також повідомив, що в області зареєстровані 352 суб’єкти господарювання, які виконують лісосічні роботи. Торік силами фахівців Управління Держпраці було перевірено 39 таких господарюючих суб’єктів, а також 53 виробничі об’єкти (лісосіки).

Виконувач обов’язки начальника відділу лісових ресурсів та охорони праці ЗОУЛМГ Василь Хміль поцікавився, чи можна допускати до виконання лісосічних робіт суб’єкти господарювання, які мають лише дозволи на початок роботи підприємства, так звані постійні дозволи. Відповідь на це запитання дав начальник відділу інспекційної роботи, ринкового нагляду, надання адмінпослуг, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці Володимир Яцків. Він, зокрема, зауважив, що відповідно до статті 21 ЗУ «Про охорону праці» і Постанови КМУ № 1107 від 21.10.2011 р. суб’єкт господарювання, який має намір виконувати лісосічні роботи, повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки. На сьогодні всі чинні дозволи внесені до Реєстру.

Начальник Управління Держпраці звернувся з проханням до представників ЗОУЛМГ скласти до наступного засідання колегії Управління Держпраці, проведення якого заплановане на травень за участю лісівників області, список підрядних підприємств, які виконують в краї лісосічні роботи.

На завершення сторони домовилися про подальшу співпрацю, насамперед в частині двостороннього інформування про виконані заходи щодо дотримання вимог охорони праці.