Новини

Підприємців Ужгородщини та обласного центру інформували про зміни до трудового та податкового законодавства

Зміни, внесені з 1 січня цього року до податкового і трудового законодавства, викликали чимало запитань у місцевих підприємців. Аби суб’єкти господарювання могли отримати кваліфіковані роз’яснення  щодо основних аспектів цих нововведень, зокрема ознайомитися з  нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», Територіальне відділення Асоціації платників податків України (голова правління Марта Волощук) ініціювало проведення кущового семінару для платників податків обласного центру та Ужгородщини.

Захід проходив на базі Ужгородської міськради. Для участі в ньому були запрошені також фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області, представники головного управління Державної фіскальної служби, ужгородської міськради, Закарпатської торгово-промислової палати, головного управління з тимчасової втрати працездатності, інших установ та організацій краю.

Представник Управління Держпраці начальник відділу Ярослав Турянський у своєму виступі особливу увагу приділив відповідальності роботодавців за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи та виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску, зупинився на важливому аспекті, пов’язаному із  збільшенням розмірів фінансових санкцій.

Присутні у залі підприємці, користуючись нагодою, мали можливість з’ясувати низку спірних питань. Зокрема цікавилися у фахівця Управління Держпраці, як правильно оформляти трудові стосунки з неповнолітніми працівниками, чи потрібно обов’язково укладати трудовий договір, коли найманий робітник працює за сумісництвом, як облікувати робочий час священнослужителям тощо. Ярослав Турянський дав відповіді на всі запитання, що були у межах його компетенції, а також радив, якщо у подальшому виникатимуть подібні запитання, звертатися за роз’ясненнями до спеціалістів Управління.  На його думку, такі семінари є важливими, оскільки сприяють поліпшенню правової обізнаності роботодавців та стимулюють їх до співпраці та діалогу з контролюючими органами. Отож продовжуватимуть практику їх проведення у всіх районах області.