Новини

Небажання офіційно оформити трудові стосунки з працівниками обернулося для підприємця штрафом у понад 80 тисяч гривень

Скільки вже мовлено-перемовлено про те, що неналежне оформлення трудових відносини з працівниками загрожує роботодавцю відповідальністю у вигляді чималої суми штрафу, оскільки законодавець суттєво посилив фінансові санкції за порушення норм трудового законодавства. Однак, як показує практика, не всі господарюючі суб’єкти до кінця усвідомлюють  серйозність наслідків легковажного ставлення до питань, пов’язаних з працевлаштуванням. Дехто сподівається, що зуміє якось обійти закон. Мабуть, такої думки дотримувався і підприємець з Великого Березного.

Чоловік є власником автосервісу. Свого часу  він прийняв на роботу двох місцевих жителів. Але офіційно оформляти найманих працівників на роботу не поспішав, скоріш за все, гадав, що про нелегальних працівників ніхто не дізнається.

Та цей факт таки «виплив» на поверхню під час  перевірки, яку проводили на автосервісі  фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області.  На момент перевірки вказані працівники  виконували трудові функції у приміщенні автосервісу.  Щоправда, роботодавець категорично відмовився визнавати очевидні речі, стверджуючи, мовляв, жодного стосунку до цих людей не має. Але факт, як відомо, - річ уперта. Тож  намагання власника автосервісу переконати перевіряючих у тому, що люди, які здійснювали на його підприємстві шиномонтажні роботи, всього-на-всього випадкові перехожі, не увінчалися успіхом. Зрештою, і самі працівники-«нелегали» зізналися: працювали в автосервісі.

Тепер роботодавця притягнуто до відповідальності. Згідно із статтею 265 Кодексу Законів про працю України, повідомив перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик, на підприємця накладено штраф у розмірі 87 тисяч гривень.