Новини

Найважливіші питання щодо профмедогляду та атестації робочих місць обговорили за «Круглим столом»

Зміни у законодавстві, що стосуються порядку проведення професійних медичних оглядів, а також атестації робочих місць, останнім часом викликають неабияке зацікавлення у багатьох працівників підприємств, установ і організацій краю.  Щоб люди мали змогу отримати кваліфіковані консультації з цих питань, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Перечинському районі ініціювало проведення низки заходів роз’яснювального характеру за участі фахівців Управління Держпраці у Закарпатській області.

Так, у рамках таких заходів в актовому залі  Великоберезнянського центру зайнятості  відбулася бесіда за «Круглим столом» з освітянами, підприємцями,  медичними працівниками Великоберезнянщини.  Таку форму спілкування страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду Сергій Дутов  обрав не випадково. На його переконання, вона допомагає організувати живе спілкування, залучити всіх або більшість учасників до обговорення важливих і проблемних питань.

Начальник відділу з питань гігієни праці Володимир Орел  назвав перелік документів, необхідних  для визначення категорій працівників, котрі підлягають медичному огляду, повідомив, які установи в області здійснюють лабораторні дослідження умов праці;  ознайомив  з критеріями гігієнічної оцінки умов та характеру праці на робочих місцях та з професійними захворюваннями, що можуть бути серед працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

Професійний медогляд, як відомо,  тісно пов’язаний  з умовами праці. Про зміни, що  відбулися у класифікації умов  праці, у питаннях пільгового пенсійного забезпечення, які соціальні гарантії залежать від  результатів атестації, розповіла завідувач сектору з питань експертизи умов праці Лілія Січка. Вона також ознайомила присутніх з нормативними документами, що регламентують порядок заповнення «Карти умов праці» під час проведення атестації.

Між учасниками «Круглого столу» відбувся жвавий діалог, який переріс у справжню дискусію, що продовжилася і після завершення заходу. Присутні задали чимало запитань фахівцям Управління Держпраці,  поділилися своїми проблемами і спільно обговорили можливі шляхи їх вирішення.