Новини

Управління Держпраці у Закарпатській області перевірило мережу АЗС «Маркет-плюс»

Товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Маркет-плюс» належить одна з найбільших мереж автозаправних станцій на Закарпатті. АЗС цієї фірми знаходяться  майже у кожному районі. Протягом тижня  тут проходила планова всебічна перевірка. Зокрема,  галузеві інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області з’ясовували, як виконуються вимоги охорони праці та безпеки при виконанні робіт, а також чи проведена атестація робочих місць за умовами праці.

У ході перевірки, повідомив заступник начальника  відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Олександр Гойс, встановлено: не на всіх станціях працівники ознайомлені з інструкціями з охорони праці; на окремих АЗС у паспортах резервуарів відсутні записи про їх зачистку; огляд та обслуговування зворотних клапанів проводиться з порушенням періодичності; огляд зливних пристроїв не проводився взагалі.

У свою чергу головний державний інспектор відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Людвиг Андращук зауважує, що на кожній з АЗС, немає спеціально відведених місць для куріння. Територію однієї з таких станцій у Берегові досі не очищено від сухої рослинності. Виявлено також випадки допущення новопризначених працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки без проходження первинної перевірки знань за участі уповноваженого державного органу з питань охорони праці. Не завжди працівники використовують під час роботи засоби індивідуального захисту.

Що стосується атестації робочих місць, то вона, за словами завідувача сектору експертизи умов праці Лілії Січки, на підприємстві проведена.  У зв’язку з цим фахівець Управління Держпраці надала консультації працівникам фірми про необхідність дотримання періодичності проведення атестації та порядку застосування її результатів на практиці.

Значну частину порушень, насамперед  тих, що стосувалися неправильного оформлення документації у ході перевірки усунуто. Для обов’язкового  усунення інших керівництву ТОВ видано приписи.