Новини

Встановлені причин виникнення трагедії у селі Лучки на Мукачівщині

Комісія, утворена  Управлінням Держпраці у Закарпатській області, завершила технічне розслідування причин та обставин  нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу в побуті, що стався наприкінці жовтня цього року у селі Лучки Мукачівського району.  Тоді, нагадаємо, загинуло літнє подружжя. Медики припустили, що люди отруїлися чадним газом. У ході розслідування ця версія знайшла своє підтвердження.

Голова комісії - заступник начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління  Держпраці Олександр Гойс, назвав технічні причини, що призвели до трагедії. Зокрема, у приміщенні кухні відбулося накопичення продуктів згорання у зв’язку з від’єднанням гофрованого димовідвідного патрубка  від газового котла, діаметр якого не відповідав діаметру димоходу котла. Водночас відсутні вентиляційний канал, контроль  мікроконцентрацій чадного газу та контроль вибухонебезпечних концентрацій паливного газу у приміщенні кухні.

Як з’ясувалося, цьогоріч 17 лютого представники ПАТ «Закарпатгаз» проводили тут планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, але у відомостях вказали про відсутність будь-яких порушень. У той же час на момент настання нещасного випадку  вони склали акт про відключення газових приладів у зв’язку з порушенням вимог «Правил безпеки газопостачання» та ДНБ.

За підсумками проведеного розслідування, комісія Управління Держпраці запропонувала проведення низки заходів для запобігання виникненню подібних аварій.