Новини

На ТзОВ «Хутро Текс» не поспішають виділяти кошти на охорону праці

Ситуація на підприємствах, які залишилися у спадок з радянських часів, у більшості випадків досить схожа – приміщення потребують ремонту, старе устаткування та обладнання час від часу виходять з ладу. Але якщо деякі керівники таких підприємств хоча б напередодні проведення у них  планових перевірок якось намагаються навести лад у своєму господарстві, то в Ясінянському ТзОВ «Хутро Текс» явно цим не переймаються. Принаймні таке враження склалося у галузевих інспекторів Управління Держпраці, які протягом тижня здійснювали на цьому підприємстві планову всебічну перевірку.  Кожен виявив тут різні  факти порушень вимог охорони праці.

Зокрема, чимало зауважень з цього приводу виникло у фахівців відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки.  Так, головний державний інспектор цього відділу  Розалія Федоришин серед найсуттєвіших порушень (в енергетиці) називає відсутність замків на трансформаторних підстанціях високої напруги, що дає доступ стороннім особам до струму провідних частин; неналежний технічний стан обладнання; не забезпеченість електротехнічного персоналу  повіреними засобами захисту від ураження струмом. На думку її  колеги,  головного  держінспектора Людвига Андращука, який перевіряв роботу газового господарства, основними проблемами в цьому напрямі зазначає: непризначення відповідальних осіб за виконанням газонебезпечних робіт;  відсутність відомостей про результати робіт з проведення техобслуговування підземної резервуарної установки тощо.

Головний інспектор  відділу сектору нагляду АПК та СКС Управління Іван Ковач вказав на відсутність твердого покриття та доріжок на території підприємства; непроведення техогляду транспортних засобів і медоглядів водіїв перед виїздом; розміщення резервуарів з клеючою речовиною на території, а не у спеціально відведених та обладнаних приміщеннях; відсутність захисних кожухів  пасових приводів і гумових прокладок на педалях, запобіжних лапок, що унеможливлюють прокол пальців голкою на  швейних машинах; несправність звукової і світлової сигналізації; неправильна укладка сировини на складах.

Водночас, як зауважив головний інспектор відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Управління Юрій Попович, підприємство  не отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, не провело технічне обстеження посудин, які працюють під тиском, підземного резервуару, повітряного збірника, ліфтів; адміністрація не провела перевірку манометрів, стану заземлення та опору ізоляції електрообладнання ліфтів, періодичного обстеження посудин.

Системним порушенням вимог охорони праці, яке виявили всі  галузеві державні інспектори, було не проходження персоналом спеціального навчання. А така недбалість,  коли працівнику без відповідних знань і навичок доручають виконання  якоїсь конкретної ділянки роботи, насамперед підвищеної небезпеки, може мати сумні наслідки. Як слушно зауважили фахівці Управління Держпраці, на охорону праці потрібно виділяти передбачені чинним законодавством кошти, але на ТзОВ «Хутро Текс» цього не поспішають робити. За підсумками проведеної перевірки, на керівництво підприємства накладено адмінстягнення, видано приписи, деякі порушення зобов’язано усунути негайно.