Новини

Всеукраїнський диктант національної єдності в Управлінні Держпраці у Закарпатській області писали з патріотичним настроєм

Підтримати унікальну акцію, яку ось уже 16 років поспіль проводить у День української писемності і мови Національна радіокомпанія України,  вирішили й фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області.  До Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності готувалися заздалегідь. Багатьом довелося заглянути до шкільних підручників з рідної  мови, пригадати основні правила, з’ясуваити, які зміни відбулися в правописі.

Та головне, цей день  відзначили з патріотичним настроєм, якого додавали не лише  елементи інтер’єру, а й національне вбрання. Звичайно, не всі відважилися надіслати свої роботи до редакції радіокомпанії для перевірки. Однак досягти основної мети, яку переслідує ця акція, таки вдалося того дня – колектив Управління Держпраці об’єднало спільне бажання показати гарні знання мови, а також  дух національної  консолідації.

- Такі акції справді дуже потрібні, - зауважив начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош. – По-перше, вони служать своєрідним стимулом для поліпшення грамотності людей, а деяким держслужбовцям це особливо потрібно. По-друге, прищеплюють почуття любові до рідної мови і гордість за її мелодійність і  милозвучність.

Текст диктанту викликав жваву дискусію серед учасників акції. Зокрема, певні суперечки виникли  щодо синтаксичних моментів та написання складних слів, власних і загальних назв. До речі, саме на них звертав увагу автор тексту Олександр Авраменко у прямому ефірі перед написанням диктанту.