Новини

На засіданні колегії Управління Держпраці підбили підсумки роботи, визначили пріоритети, обговорили способи вирішення наявних проблем

Серед основних питань, які виносилися на  сьогоднішнє засіданні колегії Управління Держпраці у Закарпатській області, були: підсумки роботи Управління за 9 місяців поточного року та завдання для подальшого вдосконалення наглядової діяльності  у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне  страхування.

Начальник Управління Держпраці Богдан Дорош у своїй доповіді насамперед охарактеризував ситуацію, пов’язану з виробничим травматизмом, зауваживши, що в області намітилася стійка тенденція до зниження загального рівня травматизму (22 потерпілі проти 30 за аналогічний період  минулого року). Але в той же час відзначив  збільшення кількості нещасних випадків у соціально-культурній сфері і ріст смертельного травматизму на підприємствах автотранспортної галузі (+1). Богдан Володимирович зупинився на причинах виникнення нещасних випадків, зокрема із смертельними наслідками; детально розповів про виконану роботу за вказаний період, беручи до уваги усі  напрями діяльності;  назвав проблеми, які ще належить розв’язати колективу. Водночас наголосив, що на особливому контролі   керівництва на сьогодні  знаходяться питання, які стосуються додержання термінів виплати заробітної плати найманим працівникам, а одним з пріоритетів діяльності Управління є робота, спрямована на виявлення випадків нелегального працевлаштування.

Дещо конкретніше з цього приводу розповів перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик.  За його словами, зусилля посадових осіб Управління нині спрямовані на легалізацію неоформлених найманих працівників, зменшення заборгованості із заробітної плати, здійснення контролю за дотриманням вимог трудового законодавства. Так, за 9 місяців поточного року фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів провели 503 перевірки на 480 підприємствах, установах та організаціях краю, у 352 господарюючих об’єктах виявили порушення трудового законодавства. За наслідками вжитих Управлінням заходів найманим працівникам області виплачено 3,8 млн.грн заборгованої зарплати. Василь Іванович також поінформував присутніх, з якими труднощами зіштовхуються в своїй роботі держінспектори через відсутність виробленого механізму боротьби з нелегальним працевлаштуванням.  Зокрема, за звітний період виявлено 24 роботодавці, які не мали  належно оформлених трудових відносин зі своїми 148 найманими працівниками, 11 з них – взагалі працювали без оформлення трудового договору. Однак на сьогодні відсутня  чітка нормативна база, яка б регламентувала порядок проведення таких перевірок. Тому практично усі постанови нині оскаржені в суді.

Досить цікавою і змістовною була доповідь  начальника відділу гігієни праці Володимира Орла. Володимир Васильович не лише розповів про специфіку роботи свого підрозділу, який є новим у системі Держпраці, а й охарактеризував механізм виявлення профзахворювань на виробництві, правила проходження медоглядів на підприємствах тощо.

Заступник начальника Управління Володимир Горєв порушив більш практичні питання, що стосувалися проведення перевірок стану  охорони праці на підприємствах, вказав на певні недопрацювання в цьому напрямі.

В обговоренні доповідей в числі інших взяв участь виконавчий директор обласного об’єднання організації роботодавців Закарпаття Михайло Думнич. Підсумовуючи сказане, він відзначив важливість діяльності Управління Держпраці, насамперед щодо легалізації найманої раці.

- Робота, спрямована на виведення ринку праці з тіні, - сказав Михайло Васильович, - це одне з реальних джерел  наповнення держбюджету. На сьогодні це питання  особливо актуальне,  адже для збільшення розміру мінімальної заробітної плати, анонсоване урядом, потрібні кошти.

 

Завершуючи засідання, начальник Управління Держпраці Богдан Дорош подякував колегам за пророблену роботу, визначив завдання, які потрібно виконати до кінця року, та назвав  основні недоліки, котрі слід усунути найближчим часом.