Новини

Лікарня експлуатувала ліфти, які були визнані непридатними

Управління Держпраці у Закарпатській області подало у суд на Тячівську районну лікарню №1.  Річ у тім, що під час проведення планової всебічної перевірки у цьому медичному закладі виявлено різні порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Щоправда, основним приводом для винесення такого рішення послужив факт експлуатації двох лікарняних ліфтів, які були свого часу визнані непридатними для експлуатації, за підсумками проведеного експертного обстеження, що проводилося на вимогу лікарні через закінчення терміну експлуатації (25 років) ліфтів.

Згідно з дефектною відомістю, котра прикладалася до висновку експертного дослідження, механізми цих ліфтів потребували негайного ремонту або заміни. Але керівництво лікарні всупереч цьому продовжувало використовувати ліфти, наражаючи таким чином життя і здоров’я людей на небезпеку.

Варто зауважити, що проблема ліфтів не нова для Закарпаття. Окремі житлово-комунальні господарства використовують ліфти, термін експлуатації яких вже давно вичерпаний. Тому придбати необхідні деталі для їх ремонту нині досить нелегко, особливо для ліфтів у будинках чехословацької забудови. Все ж комунальники якось намагаються вирішувати цю проблему.

Але у Тячівській райлікарні №1 не зроблено жодної спроби, аби усунути виявлені порушення. Зокрема, після експертного обстеження тут не було проведено позачергові технічні обстеження. У зв’язку з цим  Управління Держпраці у Закарпатській області звернулося до суду з позовом для прийняття рішення про заборону експлуатації вказаних двох лікарняних ліфтів.