Новини

Про охорону праці - у сільськогосподарських підприємствах

Попереджений –  отже, захищений. Саме так, перефразовуючи відомий вислів, можна охарактеризувати основну мету недавніх зустрічей головного державного інспектора сектору нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Закарпатській області Івана Ковача з аграріями краю, зокрема колективами фермерського господарства «Новий рівень 2006» (с.Тячівка Тячівського району) і ТОВ АПК «Тиса-Захід» (смт Вилок Виноградівського району).

 

Під час проведення цих заходів йшлося про важливість дотримання вимог охорони праці у сільськогосподарському виробництві. Іван Ковач  поінформував учасників зустрічей про порядок проведення інструктажів, проходження навчань з питань охорони праці, медоглядів, роз’яснив деякі положення Постанов КМУ про порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» і про отримання дозволів та декларування відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Також  наголосив на необхідності забезпечення працівників спецодягом і спецвзуттям.

Оскільки працівникам сільськогосподарських підприємств здебільшого доводиться працювати на повітрі, а цьогорічне літо видалося доволі спекотним, тож фахівець Управління Держпраці надав деякі рекомендації стосовно роботи в таких умовах.