Новини

В Україні збільшилась кількість нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства

Від початку року у нашій державі загинуло вісім працівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, торік за аналогічний період було два смертельні випадки.

Так, наприкінці травня нещастя трапилося на Полтавщині з двома працівниками тамтешнього комунального підприємства. Люди отруїлися шкідливими випарами через те, що виконували роботи без засобів індивідуального захисту. Ще двоє осіб загинули під час виконання  робіт у приміщенні каналізаційної насосної станції одного з комунальних підприємств Кіровоградської області. Приміщення  не було облаштоване припливно-витяжною вентиляцією. В Івано-Франківській області внаслідок загорання, що виникло у приміщенні каналізаційної насосної станції КП «Водотеплосервіс», постраждало двоє ремонтників, один з них помер. А в Черкасах трагедія сталася під час очистки каналізаційного колодязя в приватному домоволодінні. Тут смертельно отруїлися відразу троє чоловіків.

З метою запобігання нещасним випадкам під час експлуатації об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства керівникам та посадовим особам суб’єктів господарювання  належить вжити заходів щодо забезпечення працівників засобами індивідуального і колективного захисту, безпечного проведення робіт у замкненому просторі (спорудах) за нарядами-допусками, укомплектованості бригад аварійно-відновлювальних робіт засобами індивідуального захисту, газоаналізаторами, лампами ЛБВК, рятувальними поясами, протигазами ПШ-1 або ПШ-2 тощо, проведення своєчасного навчання та інструктажів з питань охорони праці, забезпечення постійного контролю повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт, обмеження проведення газонебезпечних робіт у разі високих температур повітря, приведення обладнання каналізаційно-насосних станцій та станцій знезараження відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.