Новини

Щоб технічний стан ліфтів гарантував їх безпечність та надійність під час експлуатації

Сьогодні в  Управлінні Держпраці у Закарпатській області відбулася семінар-нарада щодо утримання та безпечної експлуатації ліфтів. Для участі у ній  запросили представників усіх організацій і установ, котрі експлуатують та обслуговують ліфти в житлових багатоквартирних будинках краю.

 

Однак у  ТОВ «І.Т.В.Сервіс»  та у виконкомі Мукачівської міської ради, мабуть, вирішили, що цей захід не вартий уваги, оскільки їхні керівники проігнорували запрошення Управління. Це в той час, коли 45  ліфтів, які перебувають в   експлуатації цих установ,  заборонені до експлуатації згідно з рішенням суду.

Як повідомив начальник Управління Держпраці Богдан Дорош, на сьогодні на Закарпатті експлуатується близько 900 ліфтів, більше як половина встановлено у житловому фонді. З них понад 300 ліфтів вичерпали свій експлуатаційний термін (25 років), тож є морально і технічно застарілими, а їх обладнання зазнали суттєвого фізичного зносу.  Тому на семінарі насамперед обговорювались питання безпечної експлуатації ліфтів, обстеження їх  технічного стану, належного утримання, обов’язковості  відповідної кваліфікації обслуговуючого персоналу тощо.

У зв’язку з ліквідацією з 1 липня ц.р. житлово-експлуатаційних контор та передачею їх функцій новим структурам, зокрема ОСББ, йшлося також і про  необхідність забезпечення цими організаціями безпечної експлуатації ліфтів, залучення до їх обслуговування підприємств, що мають відповідний дозвіл та штат кваліфікованих працівників.

Досить актуальною наразі  залишається і проблема диспетчеризації ліфтів, зауважив на начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді  на транспорті та зв’язку Управління Держпраці Віталій Ляхович. Він також наголосив на важливості висвітлення цих питань у  засобах масової інформації з метою популяризації безпечних методів користування ліфтами, формування такої моделі поведінки громадян, що сприяла б комфортному та безпечному проживанню.