Новини

На підприємствах енергетичної галузі України ріст смертельного травматизму

  Станом на 27 липня 2015 року на підприємствах енергетичної галузі України сталося 20 нещасних випадків під час яких травмовано 29 осіб, у тому числі 10 осіб зі смертельними наслідками.
  Зокрема, внаслідок ураження електричним струмом сталося 6 випадків, при цьому травмовано 7 осіб з них 4 смертельно.

Так, 27 лютого у ПАТ «Одесаобленерего» під час огляду комірки секційного вимикача ПС 110/10 кВ Аркадія ЗРУ-10 кВ начальник дільниці наблизився на неприпустиму відстань до струмоведучих частин 10 кВ, що перебували під напругою, та був смертельно уражений електричним струмом.
26 червня у ПАТ «Чернігівобленерго» електромонтер під час виконання робіт з відключення КТП внаслідок наближення на недопустиму відстань до струмовідних частин був смертельно уражений електричним струмом.
20 липня у ВП «ГАЛРЕМЕНЕРГО» ПАТ «ДТЕК «Західенерго» під час від’єднання фаз трансформатора на ВРП-220 кВ за допомогою автовишки працівники наблизились на недопустиму відстань до струмоведучих частин, внаслідок чого отримали опіки.
Причиною цих нещасних випадків було недотримання допустимої відстані до струмовідних частин, що перебувають під напругою.
Більшість нещасних випадків з цієї причини сталися у зв’язку з таким: невиконання технічних заходів, або недостатність їх; недостатня кваліфікація працівників; особиста необережність працівників.
Також щороку в інших галузях економіки України фіксуються нещасні випадки внаслідок ураження електричним струмом. З початку року травмовано 17 осіб, у тому числі 16 смертельно.
Зокрема, до цього часу особливо небезпечними залишаються будівельні майданчики.
Останній випадок електротравматизму на будівництві стався 21 липня у АТ "Трест Житлобуд-1". Під час виконання робіт із застосуванням ручного електроінструменту працівник був смертельно уражений електричним струмом.
Основними причинами, що призвели до ураження електричним струмом на будівельних майданчиках, були такі:
невикористання індивідуальних та колективних засобів захисту;
невиконання вимог безпеки щодо організації живлення переносного електроустаткування і ручного електроінструменту, що використовуються поза приміщеннями (невикористання пристроїв захисного відключення та розподільних трансформаторів з напругою не більше 25 В);
допуск до викання робіт без навчання та інструктажів з охорони праці.
Аналіз травматизму свідчить, що система управління охороною праці значної кількості підприємств функціонує з недоліками, заходи з недопущення електротравматизму вживаються не в повному обсязі, систематичне нехтування своїми обов’язками відповідальними за безпечне проведення робіт. Особливо це стосується середніх і малих підприємств.
Зважаючи на зазначене та з метою недопущення виробничого травматизму управління Держпраці у Закарпатській області планує у серпні поточного року провести семінар-нараду з питань організації безпечного виконання робіт в електроустановках енергетичної галузі та споживачами електроенергії.
З метою попередження виробничого травматизму особливу увагу роботодавцям необхідно звернути на такі питання:
організаційні та технічні заходи для безпечного проведення робіт;
обов’язки осіб, що відповідають за забезпечення проведення робіт;
організація безпечного виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою 6-10 кВ;
організація та виконання робіт в електроустановках із застосуванням автомобілів, вантажопідіймальних машин, механізмів та драбин;
безпечне виконання робіт з електроінструментом, трансформаторами, перетворювачами, переносними світильниками, переносними електричними машинами та електрозварювальним устаткуванням;
вимоги електробезпеки на будівельних майданчиках.
В поточному році на підприємствах енергетичної галузі Закарпаття було травмовано одного працівника. Нещасний випадок стався з електромонтером з ремонту повітряних ліній електропередач Закарпатських магістральних електричних мереж ВП «Західна ЕС» ДП «НЕК Укренерго». Смертельний травматизм відсутній.