Новини

Правильна експлуатація підйомних кранів – запорука безпечної роботи будівельників

Закарпаття, як зрештою, і багато  інших регіонів, в останні роки суттєво розбудувалося. Тільки в обласному центрі протягом незначного періоду  з’явилося чимало нових багатоквартирок, забезпечивши містян омріяним житлом. Фірми-забудовники продовжують працювати у цьому напрямі. Тож поява у містах краю чергових будівельних майданчиків уже нікого не дивує. Без них, зокрема потужних баштових кранів, нині важко уявити сучасну панораму  великих і середніх населених пунктів.

Однак, як не прикро констатувати, саме вантажопідіймальна техніка нерідко стає причиною виникнення нещасних випадків на будівельних майданчиках. Найчастіше аварії трапляються через порушення правил експлуатації підйомних кранів. Саме про це говорили на семінар-нараді, яка відбулася вчора, 14 квітня,  у конференц-залі  Управління Держпраці у Закарпатській області. Мета цього заходу – запобігання виникненню нещасних випадків і  аварійних ситуацій на будівництві. Тому в числі запрошених були представники дев’яти приватних підприємств-забудовників краю, а також експерт технічний з обстеження вантажопідйомних механізмів ДП «Закарпатський ЕТЦ» Михайло Сабов.

Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник Управління Держпраці Богдан Дорош, який зауважив, що від використання баштових кранів  сьогодні залежить забезпечення безперебійного ритму і визначення послідовності усіх видів робіт на будівництві. Отож дуже важливо вжити необхідних заходів для успішної і безаварійної експлуатації такої вантажопідіймальної техніки.

Начальник відділу нагляду у будівництві,  котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Віталій Ляхович здійснив моніторинг нещасних випадків, пов’язаних з падінням кранів під час їх роботи на будівельних майданчиках, які сталися протягом останніх кілька років в Україні зокрема та у світі загалом. Віталій Михайлович  детально зупинився на кожному випадку, насамперед ретельно проаналізував аварії зі смертельними наслідками, назвав причини і обставини їх виникнення.  Серед останніх прикладів – ситуації, котрі мали місце наприкінці лютого цього року  у Львові та в Ірпені на Київщині, де підйомні крани впали з різних причин, в одному випадку пошкодивши сусідню будівлю, в іншому – смертельно травмувавши людину.

У свою чергу головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді  на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Ігор Кос зосередив увагу присутніх на необхіднопроведення технічного обстеження і діагностування кранів, медогляду техперсоналу, обов’язковій наявності на будмайданчиках проекту виконання робіт (ПВР),  неприпустимості залучення до роботи на кранах некваліфікованих кадрів.

Цю тезу підтримав і представник ДП «Закарпатський ЕТЦ» Михайло Сабов, наголосивши, що слід неухильно виконувати усі правила використання підіймальної важкої техніки, залучати на будівництво лише ці крани, які ще не вичерпали термін експлуатації. Водночас порадив керівникам фірм-забудовників звертатися до спеціалізованих організацій для проведення відповідного обстеження кранів з метою їх подальшого застосування.

На завершення між учасниками зібрання відбувся конструктивний діалог, під час якого сторони дійшли висновку: тільки від правильної експлуатації підйомних кранів та дотримання усіх вимог з охорони праці на будівництві залежить безпечна і безаварійна  робота будівельників.