Колегія

Рішення колегії Управління Держпраці у Закарпатській області

                                                               

                       

 ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Управління Держпраці

у Закарпатській області

від 03.12.2018року №  233

Заслухавши та обговоривши інформацію підприємств, на яких у 2018 році  мали місце нещасні випадки на виробництві,  питання про підсумки роботи Управління Держпраці у Закарпатській області в частині легалізації праці, здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх,  

 

КОЛЕГІЯ ВИРІШИЛА:

        

  1. Взяти до уваги інформацію представників підприємств (закладів) «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги, ТОВ «Лісоіндустрія», ПрАТ «Закарпаттяобленерго», ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД», ТОВ «Прикарпатспецбудтранс», ТДВ «Перечинський лісокомбінат», ТДВ «Перечинський ЛХК ).

 

  1. Продовжити виконання комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» за участю інспекторів праці органів місцевого самоврядування, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Національної поліції, профспілок та організацій роботодавців області.

Термін виконання: постійно

  1. Посилити роботу з питань легалізації трудових відносин та виявлення фактів використання незадекларованої праці з метою збільшення кількості застрахованих осіб.

Термін виконання: щомісяця

 

  1. Начальнику відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів (Турянський Я.І):  

- забезпечити оперативне реагування на кожне повідомлення про факти використання неоформлених трудових відносин;

Термін виконання: постійно

- згідно з Порядком здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою КМУ  від 26 квітня 2017 р. № 295,  провести перевірки всіх органів місцевого самоврядування щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Термін виконання: до 28.12.2018р.

  1. Першому заступнику начальника управління (Грицик В.І.), начальнику та заступнику начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів (Турянський Я.І., Штерн В.З.) провести аналіз якості оформлення документації щодо результатів проведення  інспекційних відвідувань. 

Термін виконання: до 20.01.2019р.

 

  1. Питання щодо якості оформлення державними інспекторами праці документації про результати проведення інспекційних відвідувань розглянути на наступному засіданні колегії Управління.

 

  1. Для уникнення проведення безпідставних контрольних заходів на підприємствах, які забезпечують дотримання вимог законодавства про укладення трудових договорів, забезпечити аналіз усієї наявної інформації при організації інспекційних відвідувань.

Термін виконання: постійно

 

  1. Забезпечити контроль за станом виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках та оперативне реагування на кожне повідомлення про виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

До 31.12.2018р. забезпечити організацію та проведення 100% інспектувань економічно-активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати.

 

  1. Спільно зі Службою у справах дітей облдержадміністрації та підрозділами ювенальної превенції Національної поліції України до 01 січня 2019 року забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців та найманих працівників з метою підвищення рівня їх обізнаності щодо юридичних норм про працю неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці. Залучати посадовців цих підрозділів до інспекційних відвідувань.

 

 

         10. Головним державним інспекторам під час здійснення планових перевірок з охорони праці особливу увагу звертати на залучення до роботи неповнолітніх та про виявлені факти повідомляти головним державним інспекторам праці.

Термін виконання: постійно

          11. Начальникам структурних підрозділів Управління запобігати  можливому виникненню  конфлікту інтересів під час здійснення контрольних повноважень  інспекторами.

Термін виконання: постійно