Колегія

Засідання колегії Управління Держпраці: особливу увагу приділено легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати

На сьогоднішньому засіданні колегії Управління Держпраці у Закарпатській області, в якому, крім членів колегії та особового складу,  також взяли участь заступник голови обласної ради профспілок Василь Захарець, представники підприємств краю, де зафіксовано ріст виробничого травматизму, підбили підсумки роботи Управління в частині легалізації праці, здійснення державного контролю щодо своєчасності та у повному обсязі виплати заробітної плати, здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх.

Щодо першого питання з доповіддю виступив 1-ий заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик. Він, зокрема, зауважив, що протягом січня – жовтня поточного року, основним пріоритетом в роботі керівництва Управління та інспекторського складу відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів установи були та залишаються два напрями:  боротьба з не задекларованою працею і контроль за дотриманням строків виплати заробітної плати найманим працівникам та виплати її у розмірі не менше за встановлений законом мінімум. За словами посадовця, з початку року фахівці Управління організували широку інформаційно-роз’яснювальну роботу, зокрема було проведено 513 заходів профілактичного характеру, спрямованих на запобігання виникненню порушень законодавства про працю. Водночас  за період березень-жовтень поточного  року силами державних інспекторів праці було проведено 559 інспекційних відвідувань, у 430 з них досліджувалося питання оформлення трудових договорів з найманими працівниками. Порушення порядку оформлення трудових правовідносин виявлено стосовно 490 працівників,  в тому числі 60 осіб працювали у своїх роботодавців без повідомлення органів ДФС. Ще 95 роботодавців використовували працю 430 працівників без оформлення трудового договору. Василь Грицик також детально проаналізував роботу інспекторського складу і охарактеризував найпоширеніші види порушень, зафіксовані цьогоріч у ході інспекційних відвідувань.

Резюмуючи сказане, начальник Управління Держпраці Богдан Дорош звернув увагу керівництва та інспекторського складу відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів на необхідність якісного оформлення документації щодо результатів проведення інспекційних відвідувань.

Далі учасники зібрання заслухали представників підприємств, де за звітний період сталися нещасні випадки на виробництві (Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги, ПрАТ «Закарпаттяобленерго») і визначили шляхи активізації діалогу із суб’єктами господарювання щодо неухильного дотримання вимог чинного законодавства.

Заслухавши та обговоривши виступи доповідачів, колегія прийняла відповідне рішення.

По завершенню головний спеціаліст з питань протидії корупції Юрій Пеца вкотре наголосив на важливості виконання посадовцями Управління Держпраці вимог антикорупційного законодавства, нагадав про відповідальність, передбачену за порушення нормативно-правових документів про  конфлікт інтересів. А також з метою підготовки до чергового етапу електронного декларування довів рекомендації НАЗК і назвав низку найпоширеніших запитань, що виникають при роботі з Реєстром.