Колегія

На засіданні колегії проаналізували виконану роботу за перше півріччя та визначили подальші завдання

Основною темою для обговорення на сьогоднішньому засіданні колегії Управління Держпраці у Закарпатській області, яке відбулося під головуванням начальника Управління Богдана Дороша, стало питання незадекларованої праці. На цьому сегменті діяльності установи детально зупинився у своєму виступі перший заступник начальника Василь Грицик.

Він зауважив, що загалом пріоритетними напрямами роботи керівництва Управління та інспекторського складу відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів установи є: 1) проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед роботодавців області та осіб працездатного віку стосовно переваг легального працевлаштування, негативних наслідків роботи без оформлення трудового договору та відповідальності за таке порушення, а також реагування на всі факти використання незадекларованої праці; 2) профілактична робота та здійснення контрольно-наглядової діяльності з питань дотримання строків виплати заробітної плати найманим працівникам та виплати її у розмірі не менше за встановлений законом  мінімум.

За словами посадовця, у період протягом березня – липня цього року, державні інспектори праці провели 305 інспекційних відвідувань,  у ході 188 з них досліджувалося питання оформлення трудових договорів з найманими працівниками. Порушення порядку оформлення трудових правовідносин виявлено стосовно 212 працівників, зокрема 40 працювали у своїх роботодавців без повідомлення органів ДФС. Ще 70 роботодавців використовували працю 172 працівників  без оформлення трудового договору.

Водночас у рамках  проведення інспекційних відвідувань постійно досліджується  питання залучення до праці неповнолітніх та дотримання законодавства про працю відносно вказаних працівників. Так, з початку року фахівці Управління провели 156 таких інспектувань і в шести господарюючих суб’єктів виявили факти застосування праці неповнолітніх.

Окремо Василь Грицик проаналізував роботу Управління щодо сприяння погашенню заборгованості із заробітної плати на підприємствах області та звернув увагу присутніх  на деякі недопрацювання в цьому напрямі.

Про ефективність заходів державного нагляду та відомчого контролю за станом охорони праці та промислової безпеки на підприємствах краю розповів заступник начальника Управління Держпраці Володимир Горєв. Він повідомив, що за перше півріччя 2018 року проведено 229 контрольних заходів, у ході яких перевірено 325 виробничих об’єктів та структурних підрозділів. За результатами перевірок виявлено 2563 порушення вимог нормативно-правових актів. Протягом вказаного періоду на піднаглядових Управлінню підприємствах області сталося 23 нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, у тому числі 2 з летальним наслідком. Однак, як свідчить аналіз, в області намітилася тенденція до зменшення рівня виробничого травматизму.

По завершенню виступів доповідачів, присутні обговорили низку інших питань, серед яких стан організації антикорупційної діяльності Управління Держпраці у Закарпатській області. Головний спеціаліст з питань протидії корупції Юрій Пеца наголосив на необхідності виконання державними службовцями вимог антикорупційного законодавства та розповів про виконану роботу щодо запобігання і протидії корупції.

Резюмуючи сказане,  очільник Управління Богдан Дорош вкотре наголосив на важливості неухильного дотримання посадовцями установи вимог антикорупційного законодавства, а також запропонував членам колегії ухвалити прийняті у ході засідання рішення.