Колегія

Рішення колегії Управління Держпраці у Закарпатській області

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Управління Держпраці

у Закарпатській області

від  18.05.2017 року № 121

 

Рішення колегії

Управління Держпраці у Закарпатській області

 

 

Заслухавши та обговоривши питання про підсумки роботи Управління Держпраці у Закарпатській області у 1 кварталі 2017 року та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення

 

 

КОЛЕГІЯ ВИРІШИЛА

 

 1. Забезпечити системне функціонування колегіальних консультативно- дорадчих органів при Управлінні Держпраці у Закарпатській області.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. З метою удосконалення та підвищення ефективності роботи Управління Держпраці у Закарпатській області в частині попередження нещасних випадків та аварій на виробництві:

- забезпечити планування наглядової діяльності з урахуванням аналізу стану охорони праці на підприємствах, причин нещасних випадків, закономірності їх настання, ознак небезпечних виробничих об'єктів, характеристик технологічних і виробничих операцій, кваліфікації кадрів, технічного стану обладнання, будівель і споруд тощо;

- вжити заходів щодо накопичування та комплексного використання інформації про стан охорони праці на підприємствах для вжиття відповідних заходів реагування, об'єктивного виявлення справжніх причин нещасних випадків та закономірностей їх виникнення, пошуку ефективних шляхів активізації профілактичної роботи та запобігання травматизму.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Взяти під особистий контроль питання своєчасного виконання наказів та доручень керівництва Служби, здійснення всебічного та у встановлені терміни розгляду звернень громадян, надання обгрунтованих і вичерпних відповідей заявникам та необхідної інформації до Держпраці.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Забезпечити участь державних інспекторів з питань праці у роботі тимчасових комісій з легалізації трудових відносин при місцевих державних адміністраціях.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Забезпечити належну взаємодію з відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів, центрами зайнятості з питань державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Забезпечити здійснення контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх у ході кожної перевірки, проведеної державними інспекторами з питань праці, незалежно від її характеру (планова чи позапланова).

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Забезпечити проведення повторних перевірок невиконаних приписів Управління Держпраці у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення не пізніше 1 місяця з дня завершення строку їх виконання.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Посилити контроль за дотриманням роботодавцями законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками та додержання рівня мінімальної заробітної плати.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Відповідно до пункту 11.15.5 Плану роботи Державної служби України з питань праці на 2017 рік вжити заходів щодо безпечного функціонування дитячих оздоровчих закладів в літній період.

 

 1. Продовжити практику проведення профілактичних заходів з попередження виробничого травматизму в оздоровчих закладах шляхом проведення тематичних нарад, семінарів, роз’яснювальної роботи через ЗМІ.

                                                Термін виконання: травень-липень 2017 року

 

 1. Активізувати проведення превентивних заходів, спрямованих на поліпшення стану охорони праці, гігієни праці, додержання законодавства про працю, зайнятість населення, дотримання рівня мінімальної заробітної плати, запобігання випадкам використання неоформлених найманих працівників, попередження нещасних випадків на виробництві (особливо для галузей з високим рівнем виробничого травматизму).

Термін виконання:упродовж 2017 року

 

 1. Забезпечити об’єктивне проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві за участі представників профспілок, а також своєчасне їх завершення та вирішення питань щодо призначення повторних розслідувань відповідно до встановлених законодавством вимог.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Продовжити співпрацю з Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області та Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області щодо спільних перевірок суб’єктів господарювання з питань забезпечення безпеки дорожнього руху та запобігання дорожньо-транспортним пригодам.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Забезпечити висвітлення діяльності Управління на веб-сайті, на офіційній сторінці у Facebook, у засобах масової інформації.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Активізувати співпрацю з галузевими об'єднаннями організацій роботодавців з метою оперативного виявлення проблемних питань, пов’язаних із реалізацією законодавства про працю та пошуку шляхів їх врегулювання.

Термін виконання: упродовж 2017 року

 

 1. Продовжити співпрацю з ГУ ДФС у Закарпатській області та ГУ ПФУ у Закарпатській області з метою контролю за дотриманням норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та легалізації найманої праці.

Термін виконання: 2  квартал 2017 року

 

 1. Провести роз’яснювальну роботу з головами міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних  територіальних громад з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Термін виконання: до 1 липня  2017 року

 

 

 1. Продовжити роботу щодо виявлення прихованих нещасних випадків на виробництві.

                               Термін виконання: постійно

 

 1. Відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів (Турянський Я.І.):

- посилити контрольно-наглядову діяльність в сфері державного нагляду за додержанням законодавства  про зайнятість та працевлаштування інвалідів в частині виявлення порушень зазначеного сегменту правовідносин.

                            Термін виконання: постійно

 

-  забезпечити оперативне реагування на звернення Закарпатського обласного центру зайнятості та районних центрів зайнятості. При наявності правових підстав  у встановленому порядку проводити перевірки в межах компетенції Управління.

                            Термін виконання: постійно

 

20. Заступникам начальника, керівникам структурних підрозділів Управління Держпраці у Закарпатській області, відповідно до компетенції забезпечити виконання рішення Колегії.