Консультації

На роботу прийнято нового працівника. Що потрібно знати кадровику?

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 17.06.2015 № 413 Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Оскільки у повідомленні передбачено зазначати тільки дату формування повідомлення, і у ДФС на штампі, який ставиться як відмітка про подання звітності, також не передбачено зазначення, о котрій годині було прийнято звіт, повідомлення про прийнятих працівників слід подавати до дати, з якої працівник став до роботи. Тобто про прийняття працівника з 18.07.2017 організація має повідомити ДФС не пізніше 17.07.2017.

У разі неповідомлення органу ДФС про прийом працівника на роботу або порушення строку надання такого повідомлення, передбачено адмінштраф на посадових осіб від 510 грн. до 1700 грн. та фінансову санкцію у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що на сьогодні становить 3200 грн.