Консультації

Куди можна повідомити про використання праці неоформлених працівників?

На офіційну сторінку у Фейсбук Управління Держпраці у Закарпатській області надійшов лист від мешканця Ужгорода, в якому автор цікавиться,  куди можна повідомити про використання праці неоформлених працівників і хто має платити штраф, якщо на території державного підприємства використовується праця неоформлених працівників,  держпідприємство чи фірма, яка цих працівників найняла?

Детальніше...

Усе, що треба знати про відпустки

Літня пора традиційно вважається періодом відпусток. Саме в цей час хочеться поніжитися на сонці, пройтися босоніж по траві на дачі, насолодитися прохолодою моря або річки. Право наших громадян на щорічну відпустку закріплене ст. 2 Закону України «Про відпустки». Але тут варто наголосити, що таке право мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також котрі працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство). Згідно зі ст. 6 цього Закону, право на відпустку мають також сезонні та тимчасові працівники пропорційно відпрацьованому ними часу.

Детальніше...