Конкурси

Конкурс «Краще підприємство з охорони праці»: організація роботи на закарпатському заводі «Джейбіл»

Завод з іноземними інвестиціями «Джейбіл» на сьогодні залишається одним з найбільших роботодавців Ужгорода та Ужгородського району. Ключові принципи корпоративної культури – турбота про колектив і про кожного працівника. Особливу увагу приділяють питанню охорони праці, запевняє начальник служби з охорони праці та навколишнього середовища Сергій Керецман. За його словами, корпоративна політика щодо реалізації безпеки праці на заводі передбачає  здійснення відповідних процедур, в основі яких – дві складові:  реалізація всіх законодавчих   вимог  з охорони праці та застосування найкращих світових практик.

Організація охорони праці на цьому підприємстві налагоджена на високому рівні і починається вже з прохідної, де на спеціальному стенді розписані правила, як поводитися на території заводу і як діяти у разі виникнення нештатних ситуацій. Керівництво компанії подбало і про додаткові заходи, що відносяться до візуалізації. Це попереджувальні плакати, стенди з наочною інформацією,  3D дзеркала, вказівні знаки на рівні підлоги тощо. Вони  розміщені на території всього заводу, майже в  кожному цеху.

Неординарне рішення щодо забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, насамперед захисним одягом і взуттям. Розподіл захисних халатів проводиться за кольором. Окремі вимоги існують щодо забезпечення взуттям. Загалом на території підприємства реалізована низка  комплексних заходів з охорони праці. Як розповів  Сергій Керецман і його колега, головний інженер служби з охорони праці та навколишнього середовища Олександр Шкурін, завод має власні свердловини з питною водою, витяжну вентиляцію і систему кліматконтролю. Існує реальна доцільність впровадження інженерних заходів,   проводиться заміна робочої сили засобами автоматизації.

Керівництво заводу запроваджує також іноземні практики безпечної праці. Серед них дотримання правил зберігання та використання хімікатів, які до процесу закупки проходять погодження щодо наявності у них заборонених або обмежених для використання хімічних речовин. Хімікати зберігаються у спеціально відведених місцях з регламентованими температурними режимами, у виробничій зоні –  в негорючих металічних шафах, які мають другорядну тару для заміни в разі розливу. На всі  хімікати наявні документи, так звані сертифікати відповідності та листки безпеки. Препарати, чий термін використання вичерпався, передаються на утилізацію.

Служба охорони праці завжди в режимі постійної готовності, адже на території заводу «Джейбіл» часто відбуваються як внутрішні, так і зовнішні перевірки. У разі виявлення проблем ініціюється  проведення заходів для унеможливлення їх повторення.