Гігієна праці

Проблемні питання визначення контингенту осіб, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду праці при роботі в умовах дії зниженого атмосферного тиску

Це стосується, наприклад, показників атмосферного тиску, зокрема, зниженого атмосферного тиску, в умовах дії якого виконують трудову діяльність працівники окремих установ області.

Згідно з гігієнічною класифікацією праці до шкідливих умов праці  за показниками атмосферного тиску відносяться такі, що виконуються в умовах дії зниженого атмосферного тиску, при роботі в гірській місцевості на висоті більше 1000м над рівнем моря.

Гігієнічна оцінка умов праці за показниками «підвищений» або «знижений» атмосферний тиск здійснюється за критеріями, наведеними у додатку 10 до Гігієнічної класифікації праці (результати та оцінка за цим параметром заносяться до протоколу дослідження показників мікроклімату).

У зв’язку з тим, що вказаним «Переліком» передбачений  тільки показник «підвищений атмосферний тиск», який визначається, зокрема, при виконанні роботи в кесонах, водолазному спорядженні під час перебування під водою, та враховуючи те, що прояви відхилень у стані здоров’я в умовах дії цих факторів відрізняються, а отже, повинен різнитися перелік медичних  протипоказань до роботи в умовах дії поданого фактору, та обсяг лабораторних, функціональних та інших досліджень, які проводяться під час попереднього(періодичного) медичного огляду, показник «підвищений атмосферний тиск» в цьому випадку не може бути зазначений в Акті визначення контингенту осіб, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. Відповідно не вказується цей показник і в поіменних Списках, як такий, при роботі з яким є обов’язковий попередній (періодичні) медичний огляд.

На жаль, це не єдиний показник, передбачений Гігієнічною класифікацією праці, за яким повинна проводитися гігієнічна оцінка умов праці, що не врахований Порядком. Це ж стосується й окремих показників важкості та напруженості праці, показників світлового середовища та ін.

На сьогодні існує й низка інших проблемних питань, які стосуються Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, що, сподіваємося, будуть враховані при створенні оновленого Порядку.

 

 

Підготувала

Світлана Кавранська

головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці