Гігієна праці

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області перевірили Ужгородську пусконалагоджувальну дільницю

Під час контрольного заходу головні державні  інспектори виявили незначну кількість порушень вимог нормативно-правових актів, більшість з яких стосувалася неправильності ведення документації: сторінки журналу реєстрації з питань ОП не пронумеровані, не прошнуровані і не скріплені печаткою; відсутній наказ про призначення особи, відповідальної за охорону праці; журнал реєстрації інструктажів не відповідає встановленій формі.

За словами заступника начальника відділу нагляду у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді  на виробництві та об'єктах підвищеної небезпеки Олександра Гойса, мали місце також випадки проведення пусконалагоджувальних робіт на об’єктах системи газопостачання без нарядів-допусків на виконання газонебезпечних робіт, що є грубим порушенням вимог нормативних документів. Водночас не всі працівники ознайомлені з інструкціями з ОП, а окремі навіть не пройшли чергове навчання та перевірку знань.

Своєю чергою головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Світлана Кавранська звернула увагу керівництва дільниці на те, що не проведено лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях з метою визначення категорій працівників, що підлягають періодичним медичним оглядам. Також не були представлені Акт визначення вказаних категорій і документи щодо проходження працівниками дільниці попередніх (періодичних ) оглядів.

За результатами перевірки був складаний акт, в якому вказані виявлені порушення, а керівництву видано припис для їх обов’язкового усунення.