Експертиза умов праці

Про якісне проведення експертизи умов праці йшлося на семінарі у Перечині

Насамперед, посадовець повідомила присутнім про надані Управлінню Держпраці повноваження щодо контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами   праці,  правильністю  застосування  списків  на пільгове пенсійне забезпечення, на  щорічні  додаткові відпустки за роботу із шкідливими  і важкими умовами праці та за особливий характер праці,  Переліку  виробництв, цехів, професій і посад, де встановлюється скорочена тривалість  робочого  тижня,  та інших  нормативно-правових  актів,  відповідно  до  яких надаються пільги  та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці.

 «Саме за результатами атестації встановлюються пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці, складаються переліки робочих місць, професій, працівники яких мають право на отримання пільг і компенсацій, – сказала посадовець. Ці переліки затверджуються окремим наказом керівника закладу та обов’язково повинні  додаватися   до колективного договору».

За підсумками семінару, Лілія Січка надала відповідальним особам медзакладу консультативну допомогу щодо організації та порядку проведення чергової атестації робочих місць за умовами праці. Усі зацікавлені мали змогу отримати кваліфіковану відповідь на актуальні питання щодо надання пільг і компенсацій за роботу працівників у важких і шкідливих умовах праці.