Головна

Будівельну компанію, працівник якої загинув на виробництві, оштрафували на 96 тисяч гривень

Насамперед стало відомо, що будівельна компанія – одне з львівських товариств з обмеженою відповідальністю, отримавши дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки за місцем своєї реєстрації, чомусь забула повідомити територіальний орган Держпраці за місцем виконання, тобто Управління Держпраці у Закарпатській області, про свій намір здійснювати такі роботи у сусідньому регіоні. Водночас відповідне повідомлення від цієї фірми не надходило і про сам факт нещасного випадку, який стався на будівельному майданчику на орендованій земельній ділянці по вулиці Загорській в Ужгороді. Фірма-забудовник, як з’ясувалося у ході перевірки, не вжила відповідних заходів для запобігання впливу на працівників небезпечних виробничих факторів. Навіть більше,  проект організації будівництва не був погоджений з територіальним органом Держпраці і завершення підготовчих робіт не підтверджене актом комісії про закінчення позамайданчикових та внутрішньомайданчикових підготовчих робіт. Загалом члени комісії зафіксували сімнадцять грубих порушень законодавства з охорони праці та промислової безпеки.  Отож львівська будівельна компанія, як з’ясувалося, розгорнула будівництво великого багатоквартирного будинку у самісінькому  центрі міста на свій страх і ризик в обхід майже всіх необхідних правил та норм.

До того ж, з потерпілим муляром, жителем села Велятино Хустського району,  директор товариства оформив цивільно-правові відносини на підставі відповідної угоди, згідно з якою чоловік мав виконувати роботи із мурування зовнішніх стін, які належать до робіт підвищеної небезпеки.  Доказів про те, що велятинець мав дозвіл на їх виконання не було.  Фактично, кажучи мовою закону, відбулася підміна трудового договору цивільно-правовим. А це означає, що мав місце факт неналежного оформлення трудових відносин. На підставі статті 265 Кодексу Законів про працю України на товариство з обмеженою відповідальністю, яке  здійснювало будівництво на вулиці Загорській в Ужгороді, накладено штраф у сумі 96 тисяч гривень.

Крім того, в Управлінні Держпраці утворено спеціальну комісію із встановлення причин нещасного випадку. Наразі триває спеціальне розслідування.